10 lipiec 2011

Prezentacja szczegółów

Autor: Sum. Kategorie: Dni Prostek .

Tak było w Ostrymkole – Dni Prostek 2011 – prezentacja sołectw BLISKO WSI – DOTKNĄĆ TRADYCJI, 8 lipca 2011

[po kliknięciu na link poniżej, prezentacja ściągnie się na Twój komputer – zapisz i oglądaj]

Marchewki_2011

2 komentarze

Grubianin:

14 lip 2011 o 12:51.

CO TO SĄ DYBDZAŁKI – PROSZĘ O DOKUMENTACJĘ. PROPONUJĘ W FOLUSZU „WIECZÓR MARCHEWEK” POŁĄCZONY OCZYWIŚCIE Z DEGUSTACJĄ (DOTYCZY NIEKTÓRYCH STOŁÓW Z PREZENTACJI).
GRUBIANIN
P.S. A najlepiej to wziąć to malowidło do „fotografii w stroju mazurskim” tylko zamiast mazura namalować strój trapera z lat 70 ubiegłego wieku (pumpy itd.) i każdy (a) będzie w stroju słuzbowym….

Sum:

14 lip 2011 o 19:59.

To dybdzałki z hreczką i skrzeczkami

ciasto:
mąka 35 dkg
jajko całe 1
farsz:
kasza gryczana szklanka
masło 10 dkg
jajko całe 1
cebula 15 dkg
grzyby suszone 10 dkg
majeranek, sól, pieprz

Kaszę gryczaną prażymy na sypko. Ugotowane, pokrojone grzyby i drobno pokrajaną cebulę lekko podsmażamy na maśle nie rumieniąc. Dodajemy jajko, masło, sól, majeranek i pieprz, po czym bardzo dokładnie wyrabiamy masę. Z mąki, jajka i letniej wody zagniatamy ciasto, a następnie je rozwałkowujemy. Wykrawamy z niego małe krążki, nakładamy farsz i zlepiamy w pierożki. Gotujemy je około 6 minut we wrzącej, osolonej wodzie. Danie najlepiej jest podawać w gorącym rosole lub czerwonym barszczu. Jako osobne danie, posypujemy 30 dkg przesmażonego, surowego boczku z 2 ząbkami czosnku, solą, pieprzem i majerankiem.

Co do wieczoru marchewkowego, to proszę rozmawiać z pewna Panią, chyba, że intryguje Cię taka kamionkowa buteleczka i ładny kawałek słoninki w papryce.
Plansza do zabrania niemożliwa z powodu rozmiarów 2.3/1.5 m. Pozostaje jednak konieczność przebrania się 🙂

Zostaw komentarz

Zaloguj się, by móc komentować;.