15 sierpień 2011

Światowa rewelacja!!!

Autor: siostrzeniec. Kategorie: Zdjęcia i zdjątka .

„ZAGRANICZNE MEDIA DONOSZĄ!

ROŚLINNOŚĆ REAGUJE NA ZMIANY KLIMATYCZNE!”

Cytuję fragment znaleziony w greckim wydaniu prestiżowego tygodnika naukowego „Nature”.

„W północnych rejonach basenu Morza Egejskiego zaobserwowano niezwykłe rośliny wykazujące cechy wspólne gatunków ziemnych i naziemnych!

Na wyspie Thassos, należącej terytorialnie do Grecji, grupa badaczy z Europy Środkowej odnalazła dziwny gatunek drzewa oliwnego Olea europaea.

Owoce tego drzewa, znane powszechnie z puszek, słoików i plastikowych pojemników sprzedawanych w sklepach – oliwek, współistnieją w obrębie jednej rośliny z gatunkiem z rodziny selerowatych – marchwią (Daucus carota)!

Wstępne badania z zakresu organoleptyki bezsprzecznie potwierdziły fakt obecności Daucus carota…

Rozpoczęto szczegółowe badania mające na celu próbę znalezienia odpowiedzi jaki to mechanizm doprowadził do powstania tak zadziwiającej anomalii?

Jak zawsze w obliczu tak zdumiewających odkryć, wymagane są szczegółowe, długotrwałe oraz zaawansowane pomiary i analizy. Aktualnie formowany jest zespół badaczy z zakresu nauk biologicznych, rolniczych oraz nauk o Ziemi.

Z informacji ujawnionych przez jednego z odkrywców, chcącego pozostać na razie anonimowym, zaobserwowana anomalia może mieć silny związek z ogólnoświatowymi zmianami klimatycznymi, a w szczególności ewolucją kierunku płynięcia głębokich prądów morskich w północnej części Morza Egejskiego.

Nowo zaobserwowany gatunek wstępnie nazwano Olea Carota”.

koniec cytatu

Mój komentarz: Nie ustalono nazwy polskiej.

Zostaw komentarz

Zaloguj się, by móc komentować;.